Knihovna / Publikační činnost / Detail publikace - Muzeum v Bruntále - zámek Bruntál, kosárna Karlovice, hrad Sovinec

Knihovna / Publikační činnost / Knihy

<< Zpět

Podmalby na skle

Kód:
Autor: Luboš Kafka, Květoslava Málková
Cena: 120,- Kč s DPH

OBJEDNAT PUBLIKACI >>

Publikace s názvem Podmalby na skle ze sbírek Muzea v Bruntále představuje široké veřejnosti kompletní kolekci těchto jedinečných artefaktů formou obrazového katalogu. Kniha je rozdělena na textovou a katalogovou část. Úvodní texty se věnují jak obecné historii tohoto fernoménu, tak dějinám samotné sbírky podmaleb Muzea v Bruntále. best replica watches Následuje klasifikace a hodnocení kolekce. Druhou a nejpodstatnější část publikace představuje samotný obrazový katalog, v němž je čtenáři formou barevné fotografie s popiskem představen každý kus sbírky. Katalog je uspořádán systematicky podle provenienčního hlediska. Úvodní texty jsou shrnuty do německého resumé a katalogová část je dvoujazyčná. Publikace je provedena na křídovém papíře s pevnou vazbou.

Kniha vznikla ve spolupráci muzea s odborníkem na lidové podmalby PhDr. Lubošem Kafkou z Etnologického ústavu Akademie věd ČR.

Sbírka podmaleb na skle bruntálského muzea patří k nadprůměrně velkým kolekcím svého druhu. Hodnotu sbírky výrazně zvyšuje její kvalitativní stránka. Soubor obsahuje různé vrstvy produkce nesmírně zajímavého a vysoce oceňovaného území – západní části českého Slezska. V menší míře se pak ve sbírce vyskytují importy z dalších oblastí.

Zvětšit